Home / Aktuale (page 10)

Aktuale

Palestinë turp dhe haram të çoftë përkrahja e kombit shqiptar

Nga Ejup Berisha Palestina apo në fakt autoritetet e saja autonome janë shprehur kundër anëtarësimit të Republikës së Kosovës në Rrjetin policor botëror ndërkombëtar Interpol. Palestinë turp të çoftë. Palestinë haram të çoftë të ardhurit keç dhe përkrahja e parezervë morale shpirtërore dhe emocionale nga shumica dërmuese e kombit shqiptar …

Më shumë

Paralajmërimi i SHBA/ Hajdari: Kur SHBA-të e thonë diçka, e mbajnë fjalën! Ja pse nuk pati përplasje më 30 qershor

Rudina Hajdari thotë se paralajmërimi që Mattheë Palmer, Zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit bëri për liderët e opozitës Monika Kryemadhi e Lulzim Basha, shmangu përplasjet në zgjedhjet e 30 qershorit. “Protestat duhet të jenë patjetër paqësore. Nëse kryetari mendon se nuk e ka situatën në kontroll duhet të marrë disa …

Më shumë

“SHBA është duke ‘kryer vetëvrasje’ duke promovuar ideale që dështuan në vendin tim”- Avokati shqiptar jehonë të gjerë në Amerikë

Një avokat që iku nga Shqipëria komuniste bëri deklarata të forta kundër një grupi opinionistësh të New York Times, i cili pretendonte se Amerika tani është “Ok”! Video detajoi renditjen e Shteteve të Bashkuara në mesin e vendeve të tjera të zhvilluara, duke argumentuar se SHBA-ja “ishte e madhe”, por …

Më shumë

22 zyrtarë policor të arrestuar brenda një muaji

Inspektorati Policor i Kosovës mbajti sot një ceremoni me rastin e shënimit të përvjetorit të 13-të. Në këtë aktivitet morën pjesë përfaqësues të lartë të institucioneve vendore, ndërkombëtare si dhe zyrtarë nga agjencitë homologe nga Republika e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore. Ceremonia u përcoll edhe me fjalë rasti që përshkruan …

Më shumë