Home / Aktuale (page 2)

Aktuale

Politikanët e liberalizuar të shtetit të izoluar

Kosova është vendi i vetëm në rajon që nuk ka ende liberalizim të vizave me Bashkimin Evropian (BE) kryesisht për shkak të dështimit të klasës politike në miratimin me kohë të Demarkacionit me Malin e Zi, si dhe në luftimin e korrupsionit e të krimit të organizuar. Pavarësisht këtij dështimi, …

Më shumë

Policia angazhon 1200 efektivë për protestën e opozitës

“Rama ik”. Këto janë thirrjet që do të dëgjohen mbrëmjen e kësaj të hëne përballë Kryeministrisë kur opozita e bashkuar do të zhvillojë protestën e 10 kombëtare, ndërsa policia, nga ana e saj, duket se ka marrë masat përkatëse. Burime pranë Policisë së Shtetit thanë për A2CNN se nuk do …

Më shumë

Besim Dina sakaton RTK’në: Ju merr plotë 188 mijë euro

Humoristi i njohur Besim Dina, që udhëheq një ndër emisionet më të shikuara në Kosovë ‘Oxygen Show’, ka marrë nga Radio Televizioni i Kosovës (RTK) plotë 188 mijë euro, shkruan Gazeta Metro. Metro nga burimet brenda RTK’së, ka mësuar se Besim Dina nga RTK ka marrë plotë 188 mijë euro, para …

Më shumë

Kosovarët duan të udhëtojnë e jo të arratisen

Kosova është vendi i fundit në Europë, shtetasit e të cilit nuk u lejohet të udhëtojnë në zonën Shengen, pa vizë turistike. Vendi shpreson në Konferencën e Ballkanit Perëndimor. Vendlindja e tij është si një burg, thotë Visar Kuçi. “Ndjehesh si një kriminel i cili duhet të kalojë nëpër një …

Më shumë

Vazhdon “lufta” në distancë – Mustafa e quan kriminel Lekajn

Janë duke vazhduar polemikat mes ish-kryeministrit Isa Mustafa dhe ministrit Pal Lekaj. Pal Lekajt “nuk po i vie keq” pse ka marrë sot akuza nga ish-Kryeministri i Kosovës për aferën me patentë shoferë. Madje, ministri i Infrastrukturës është tallur me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën. Lekaj ka thënë se ish-kryetari …

Më shumë