Home / Aktuale (page 30)

Aktuale

Ish deputeti i VV-së, Florin Krasniqi, i bashkohet PSD-së

Zyrat e Partisë Socialdemokrate sot janë hapur në qytetin e Pejës, ku u tha se ky qytet ndër vite liston probleme të shumta, zgjidhjen e të cilave nuk e kanë pasur prioritet pushtetet e deritanishme. Në mesin e mbështetësve, shtirjen e PSD-së në këtë komunë e përshëndeten nënkryetari dhe deputeti …

Më shumë

Komandanti dhe tre policë të Kosovës ikin në Serbi

Katër eprorë të Policisë së Kosovës nga veriu i Mitrovicës, ndodhen në arrati pas aksionit të Policisë së Kosovës, i cili u zhvillua dy javë më parë. Në mesin e të arratisurve është edhe komandanti i Stacionit policor për mbikëqyrje të kufirit në Leposaviq, raporton KTV. Ata dyshohet se janë …

Më shumë

Veteranët paralajmrojnë protesta! Kërkojnë rritjen e pensioneve

Pretendimet për rritje të pagës minimale pa i përfshi rritjen e pensioneve të veteranëve ka alarmuar këtë të fundit. Veteranët duke paralajmëruar protestë 48 orë pas marrjes së këtij vendimi, thonë se një vendim i tillë është shumë rrezik për stabilitetin e Qeverisë. Ndërkaq, iniciativën e kryeparlamentarit Veseli për formim …

Më shumë

Policia e Kosovës del e para në disa gara në Hungari

Policia e Kosovës me pjesëtarët e njësis speciale elite “FIT “, tashmë të njohur si “NJSI”, edhe këtë vit kanë marr pjesë në garat ndërkombëtare të Njësiteve Speciale Cross Fit-it ( Sparta 300 ), që organizohen në shtetin e Hungaris. Në këtë garë ndërkombëtare marrin pjesë shtete nga Evropa dhe …

Më shumë