Home / Aktuale (page 5)

Aktuale

Daçiq ‘kapet’ me kryeministrin e Bullgarisë për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka vazhduar me deklaratat e tij qesharake. Ai në një intervistë në mediat serbe pretendoj se BE nuk e sheh Kosovën si shtet i apvarur, transmeton Indeksonline. Tutje, ai komentoi deklaratat e kryeministrit bullgar, Bojko Borisov i cili tha se do të ndihmojë …

Më shumë

Haradinaj, Engelit: Kosova e përcaktuar për miqësi të përhershme me Amerikën dhe marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me kongresistin amerikan, Eliot Engel, ku i ka shprehur atij mirënjohjen e popullit kosovarë për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, trasnmeton Gazeta Metro. Haradinaj ka thënë Republika e Kosovës është e përcaktuar në miqësi të përhershme me Amerikë, ku ndër të tjerash …

Më shumë