Sport

Skandali me projektin e stadiumit kombëtar

Në kohë pandemie, Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit i janë marrë nga buxheti i saj 585 mijë e 450.68 euro nga Ministria e Financave dhe Transfereve, për kompaninë turke “Tabanlioglu”. Kjo kompani kishte bërë fizibilitetin e Stadiumit Kombëtar vitin e kaluar, për çka MKRS-ja kishte nënshkruar marrëveshjen me kompaninë …

Më shumë

Serbët po ‘çmenden’ nga frika e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë

Vazhdojnë reagimet në Serbi lidhur me idenë e Federatës Shqiptare të Basketbollit dhe Federatës së Basketbollit të Kosovës për një ligë të përbashkët të basketbollit. Për këtë ide, që është pranë realizimit, ka folur edhe presidenti i klubit të basketbollit Cërvena Zvezda, Nebojsha Çoviq. Ish-politikani serb ka thënë se bëhet …

Më shumë