AntiKombëtare

Ja me çfarë zelli fliste djalli i ashtuquajtur Hoxhë Jakup Asipi kundër Flamurit Kombëtar Shqiptar, për shkak se me 1912 “Është rrënu flamuri i La-ila-il-Allah”! (Video)

Jakup Asipit iu plotësua dëshira: U varros me flamurin e “La-ila-il-Allah”! Mirëpo ajo hijenë antishqiptare sherret i la pas, duke i indoktrinuar gjeneratat e shqiptarëve të rrethinave të Kumanovës me ide antishqiptare, kombohuese. Kur Mulla Jakup Hasipi, fyesi antishqiptar i flamurit kombëtar shqiptar, i thoshte Sylejman Rexhepit: Ne ty nuk …

Më shumë

Spartak Braho: Sali Berisha është një agjent i vërtetuar i UDB -së, së bashku me disa bashkëpunëtorë të tij

Pjesa e parë e intervistës së Xhevdet Shehut me Spartak Brahon, ish-kryetar i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, botuar në gazetën “Dita”) Spartak Braho publikon raportin e operativit të Sigurimit, Ali Anadolli: “Ky është personi që e ka rekrutuar Berishën në 1967. Lidhja me UDB nëpërmjet vjehrrit Rexhepit. UDB dhe shërbimi francez …

Më shumë

Reforma e dytë agrare e dy komunistëve… Ligji 7501! Nano: Të ngrihen kartonët njëherësh, të duartrokitet votimi i ligjit ulëriste Berisha!

Pas diskutimeve të pafundme në seancën e Kuvendit, mes socialistëve dhe demokratëve nisin negociatat për të realizuar një votim konsensual. Në seancat e dy ditëve të fundit ‘bien nervat’, kjo siç duket nga këto negociata. Kreu i PS-së, Fatos Nano, kërkon një shprehje vullneti, votim me karton njëherësh, duke shmangur …

Më shumë