Home / Të ndryshme

Të ndryshme

Mrekullitë që e bënë Nënë Terezën një Shenjtore

Nga Sara Kettle Nënë Tereza, e kaloi pjesën më të madhe të jetës së saj, duke iu shërbyer të sëmurëve dhe të varfërve në Kalkuta të Indisë. Pas vdekjes së saj më 5 shtator 1997, shumë adhurues dhe ndjekës të saj, kërkuan nga Vatikani që murgesha të shpallej shenjtore. Në …

Më shumë

E dua Shqipërinë, është toka jonë; nga Marin Mema

Ky vend ka halle, ka probleme, ka shumë pamundësi, varfëri, padrejtësi, ka mungesa të shumta e shtetarë që duan ta rrjepin e ndukin, që e dhunojnë e grabisin, por prapë është vendi ynë, është historia, tradita, trashëgimia, kultura e të parë tanë, është dhimbja, loti, pasioni, dashuria, fëmijëria, rrudhat, kujtimet, malli, …

Më shumë

Modelja seksi “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e “Xing me Ermalin” shfaqet me bikini dhe ndjekësit e saj janë “çmendur” nga pozat që ajo ka marrë. Si …

Më shumë

Jalë – Perla e bregdetit shqiptar

Plazhi i Jalës është një nga më të bukurit në të gjithë bregdetin jon. Bukuria e gjirit të bën për vetë që lart në kodër, një vend i cili fokusohet në aparatin e gjithsecilit prej nesh, si një pamje mahnitëse për të mos u harruar, transmeton Gazeta Metro. Sapo del …

Më shumë