Home / Aktuale / Anton Çuni për ushtrinë serbe: Jo keq në paradë, por të mjerë në betejë!
Marines from the 26th MEU blindfold Serbian Detainees before they are moved from Camp Bonsteil and released to Serbian authorities at the border. The Marines and sailors of the 26th Marine Expeditionary Unit (MEU) are helping to enforce the implementation of the military technical agreement and to provide peace and stability to Kosovo during Operation JOINT GUARDIAN.

Anton Çuni për ushtrinë serbe: Jo keq në paradë, por të mjerë në betejë!

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Çuni, përmes rrjetit social Facebook, ka dërguar një mesazh për ushtrinë serbe.

Ai ka shkruar se parade e ushtrisë serbe nuk është e keqe, por ata janë të mjerë në betejë.

Parada e ushtrisë serbe u mbajt në qytetin e Nishit, ku morën pjesë 4000 ushtarë , ndërsa u ekspozuan rreth 300 automjete luftarake,40 aeroplanë, tanke, dhe artileria e rëndë, duke përfshirë dy helikopterë rusë, të drejtuar nga ekipet ruse.

Çuni këtë postim e ka shoqëruar me disa fotografi ku shihen disa ushtarë serb të kapur peng, me sytë e lidhur me shirita, tanke të ushtrisë serbe të shkatërruara nga UÇK’ja dhe ushtarë të UÇK’së të cilët shihen se si kishin shkatërruar artilerinë serbe.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Në Kanadë festohet 20 vjetori i ardhjes së refugjatëve shqiptarë nga Kosova

Forcat ushtarake të Kanadasë kishin marrë më shumë se 5 mijë shqiptarë nga Kosova gjatë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *