Home / Aktuale / Psikopatizmi mesjetar serb/ Bërnabiq: Pa Serbinë, Kosova nuk ka të ardhme

Psikopatizmi mesjetar serb/ Bërnabiq: Pa Serbinë, Kosova nuk ka të ardhme

Bërnabiq ka thënë se është shumë me rëndësi që është mbajtur takimi në mes të presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq me kryetarin e Këshillit për Punë të Jashtme e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të SHBA Eliot Engel.

Në dallim prej vet presidentit të saj, i cili dje deklaroi se takimi ishte shumë i vështirë për Serbinë, ajo thotë: “Kjo ishte vizitë shumë e rëndësishme e cila më befasoi. Kam menduar se ky takim do të jetë e vështirë për presidentin Vuçiq. Engel është i njohur si njëri nga mbrojtësit e Prishtinës. Mirëpo zoti Engel ka thënë se takimi me presidentin Vuçiq ishte i sinqertë dhe i mirë”.

Kryeministrja serbe konsideron se është shumë me rëndësi që Engel ishte në Serbi dhe se ka ardhur “ta dëgjojë” presidentin e Serbisë Vuçiq.

“Është me rëndësi se Engel ka thënë se ajo që është miku i shqiptarëve, nuk to të thotë që nuk mund të jetë edhe miku i serbëve, dhe kjo tregon se sa është sot Serbia e fortë dhe se nuk bën pa biseduar me të. Pa Serbinë bebja e tyre nuk mund të ketë asnjë të ardhme”, ka pretenduar Bërnabiq./Insajderi.com

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Në Kanadë festohet 20 vjetori i ardhjes së refugjatëve shqiptarë nga Kosova

Forcat ushtarake të Kanadasë kishin marrë më shumë se 5 mijë shqiptarë nga Kosova gjatë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *