Home / Aktuale / Sindroma e Stokholmit/ Kosovarët të çmendur pas Turqisë: Miliona euro i lënë në hotelet me 5 yje

Sindroma e Stokholmit/ Kosovarët të çmendur pas Turqisë: Miliona euro i lënë në hotelet me 5 yje

Kosovarët janë shumë të interesuar për rivierën turke, e kjo më së miri tregohet me statistikat e udhëtimeve të turistëve. Çdo ditë nga 2 aeroplanë nisen nga Kosova për në Turqi, shkruan Gazeta Metro.


Vetëm gjatë vitit 2018 bregdetin turk e kanë vizitiar 54 mijë kosovarë , ndërsa këtë vit nga Kosova dhe diaspora priten rreth 70 mijë turistë. Nga kjo mesatarisht një kosovar del se ka  harxhuar 350 euro, që shuma totale e këtyre personave i bie 18 milionë euro në përgjithësi.

Tash e 1 javë nga aeroporti i Prishtinës për në Antalia, arrijnë nga 2 aeroplanë në ditë të mbushur me turistë, për të shijuar rivierën turke. 

Nëse akoma nuk keni bërë zgjidhjen tuaj për pushime, e keni mndësinë t’i hidhni një sy hoteleve e plazheve mahnitëse dhe t’i bëni zgjedhejn e duhur vetes./gazetametro.net

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Ministri Endrit Shala urdhëron mbylljen e festivalit “Beer and Wine”

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka urdhëruar mbylljen e festivalit “Beer and Wine” …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *