SHBA zotohet të heq vizat për Dardanët

SHBA-ja do të heq vizat për banorët e Kosovës deri në 90 ditë për vizita në këtë shtet dhe punë biznesore. Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka thënë se kjo është një e arritur e madhe për Kosovën ka ndodhur në Ëashington rreth heqjes së vizave nga SHBA-ja.

Ai në një intervistë për media tha se Kosova tashmë ka hyrë në programin e SHBA-së për heqjen e vizave dhe tanimë janë disa procedura që duhet kryer, njofton Klan Kosova.

“Grenell dhe O’Brien u zotuan se shpejt Kosova do të hyjë në programin e heqjes së vizave të SHBA-së. Ky program është një proces që duhet ta kalojmë”, tha ai. /Zëri

Shiko poashtu

Presidenti Trump ia sjell Kosovës njohjen nga Izraeli, sot Netanjahu do t’ia konfirmojë Hotit

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, Kosovën pritet ta …