Prishtinë, banorët pengojnë rindërtimin e xhamisë

Intervenimi i policisë ishte i nevojshëm në një mospajtim ndërmjet banorëve të një lagjeje në Prishtinë dhe zyrtarëve të Bashkësisë Islame.

Këta të fundit nisën rindërtimin e një xhamie, e banorët po thonë se me rrethoja po u bllokohet rruga, njofton Klan Kosova.

Shiko poashtu

Presidenti Trump ia sjell Kosovës njohjen nga Izraeli, sot Netanjahu do t’ia konfirmojë Hotit

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, Kosovën pritet ta …