Uldedaj, shqiptari thyen polakun dhe rrëmben titullin botëror

Boksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj, vazhdon të mahnitë në boksin profesionist. 21-vjeçari në mbrëmjen e së shtunës regjistroi një tjetër sukses të jashtëzakonshëm duke u shpallur kampion bote në kategorinë “Junior WBC”, pasi mposhti me pikë 97-93 polakun Krzisztof Tvardovski, në duelin e zhvilluar në Magdenburg të Gjermanisë. Sfida ishte me …

Më shumë

“Kastriotët e Dardanisë”: Jemi me Policinë, Ushtrinë dhe popullin shqiptar, por kundër të gjithë kriminelëve të klasës politike

Iniciativa Qytetare “Kastriotët e Dardanisë” i’u bënë thirrje shqiptarëve të Republikës së Shqipërisë administrative për maturi, përgjegjësi dhe gjakftohtësi. Fatkeqësisht, klasa politike dhe krerët e shtetit shqiptar nuk janë asgjë tjetër veçse investim i shërbimeve sekrete të armiqve tanë. “Kastriotët e Dardanisë” janë me Kastriotët e Shqipërisë, por vetëm në …

Më shumë

Donald Tusk: Ballkani po vlon

Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, ka tërhequr vërejtjen mbrëmë në Varshavë se pa përpjekje të mëdha për pajtimi me fqinjtë, bagazhi historik shkakton demonë dhe gati vlim si tash në Ballkanin Perëndimor. Europa duhet ta shohë atë regjion si çështje të tërë kontinentit. “Po shoh se çfarë po …

Më shumë

LSHB DËNON ARRESTIMIN E ISH-KRYETARIT TË SAJ

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar Reagim Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar reagon ashpër ndaj ndalesës dhe arrestimit të ish-kryetarit të LSHB-së z. Kastriot Berishaj tani kryetar i Iniciativës Qytetare ,, Kastriotët e Dardanisë” dhe kërkon lirimin e tij të menjëherëshëm në piken kufitare në Morinë. LSHB-ja i kërkon Qeverisë Shqiptare …

Më shumë

Arrestohet kryetari i Iniciativës Qytetare “Kastriotët e Dardanisë”

Kryetari i Iniciativës Qytetare “Kastriotët e Dardanisë”, z. Kastriot Berishaj është ndaluar nga Policia Shqiptare në kufirin e Morinës. Ndales dhe ende nën mbajtje nga Policia e faqezinjëve të kryekriminelit Edi Rama dhe tradhtarit Ilir Meta! Gënjeshtrat për kinse largimin e barrierave kufitare u’a shitni të tjerve! NUK NA NDALNI …

Më shumë