Ashpërsohet ligji/ 25 % e vdekjeve të parakohshme tek meshkujt kanë shkak duhanpirjen dhe 9.1% e vdekjeve para kohe tek femrat

Pas ndalimit të duhanit në ambientet mbyllura tanimë do të ndalohen edhe cigaret me ngrohje dhe ato elektronike shisha nargjile apo cigare me shije mente e tjera produkte të duhanit. Në komisionin e shëndetësisë janë prezantuar ndryshimet që do bëhen në ligjin antiduhan. Ndërkohë që janë forcuar masat ndëshkuese për …

Më shumë

Palestinë turp dhe haram të çoftë përkrahja e kombit shqiptar

Nga Ejup Berisha Palestina apo në fakt autoritetet e saja autonome janë shprehur kundër anëtarësimit të Republikës së Kosovës në Rrjetin policor botëror ndërkombëtar Interpol. Palestinë turp të çoftë. Palestinë haram të çoftë të ardhurit keç dhe përkrahja e parezervë morale shpirtërore dhe emocionale nga shumica dërmuese e kombit shqiptar …

Më shumë

Paralajmërimi i SHBA/ Hajdari: Kur SHBA-të e thonë diçka, e mbajnë fjalën! Ja pse nuk pati përplasje më 30 qershor

Rudina Hajdari thotë se paralajmërimi që Mattheë Palmer, Zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit bëri për liderët e opozitës Monika Kryemadhi e Lulzim Basha, shmangu përplasjet në zgjedhjet e 30 qershorit. “Protestat duhet të jenë patjetër paqësore. Nëse kryetari mendon se nuk e ka situatën në kontroll duhet të marrë disa …

Më shumë

“SHBA është duke ‘kryer vetëvrasje’ duke promovuar ideale që dështuan në vendin tim”- Avokati shqiptar jehonë të gjerë në Amerikë

Një avokat që iku nga Shqipëria komuniste bëri deklarata të forta kundër një grupi opinionistësh të New York Times, i cili pretendonte se Amerika tani është “Ok”! Video detajoi renditjen e Shteteve të Bashkuara në mesin e vendeve të tjera të zhvilluara, duke argumentuar se SHBA-ja “ishte e madhe”, por …

Më shumë