Hoxha i moderuar: Pa komb nuk ka fe

Hoxha i moderuar Drilon Gashi, në një intervistë për T7 ka thënë se nuk na duhet feja nëse nuk kemi komb sepse është kombi ai që mbron fenë. I pyetur se a më përpara jeni shqiptar apo mysliman hoxha përgjigjet: “S’përi unë jam njeri pastaj, ne mund ta zgjedhim edhe  …

Më shumë

Si iku ushtria gjakatare serbe nga Kosova 20 vjet më parë

Pas më shumë se njëzet vjetësh renditen faktet për humbjen përfundimtare ushtarake të regjimit të kryekriminelit Sllobodan Millosheviq. Pak më shumë se dy dekada më parë, një fjalë solli lehtësim në Serbi. Paqe! Pas 78 ditë bombardimesh dhe katër ditë dramatike të negociatave në Kumanovë, nënshkruhet marrëveshja ushtarake-teknike si bazë …

Më shumë

Importojmë pensionistë të huaj dhe eksportojmë të rinj brilantë dhe intelektualë…

Klodian Muço “Importojmë pensionistë të huaj dhe eksportojmë të rinj brilantë dhe intelektualë”. Të bën të ndihesh keq ta thuash, por shkatërrimi i Shqipërisë po bazohet mbi këtë shkëmbim. Shkëmbim, i cili është provokuar nga paaftësia jonë për të vlerësuar meritat. Përgjatë tranzicionit ekonomik Shqiptar, administrata shqiptare po mbushet gjithmonë …

Më shumë