Petritsch vazhdon në anën e Beogradit; e kritikon aksionin në Veri dhe kërkon ndarjen e Kosovës

Wolfgang Petritsch flet për mundësinë e zgjidhjes përfundimtare të statusit të Kosovës dhe raportet Kosovë-Serbi. Petritsch nuk përjashton mundësinë e ndryshimit të kufijve – nëse palët janë dakord. Deutsche Welle: Zoti Petritsch, komisioneri i BE-së Johannes Hahn tha se për të zgjidhur problemet në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë kërkohet …

Më shumë

Rruga Orikum-Vlorë, investim në shërbim të Shqipërisë turistike

Një investim në shërbim të Shqipërisë turistike, e konsideroi Kryeministri Edi Rama rrugën Orikum-Vlorë, që pritet të ndërtohet. Në fjalën e tij në Kuvend, Rama tha se “ne duam të bëjmë rrugë europiane, me standarde europiane, të mirëmbahen sipas standardeve dhe ti shërbejnë Shqipërisë turistike”. “Të gjithë kanë shkuar, kaluar …

Më shumë

Ushtrisë së Kosovës i shtohen edhe dy pilot helikopteri, Atdhe Hasani dhe Krenar Voca diplomojnë me sukses të larte nga Shkolla Ushtarake të Aviacionit në Turqi

Ushtrisë më të re në Botë, sot janë shtuar edhe dy pilot të helikopterit. Atdhe Hasani dhe Krenar Voca kanë diplomuar me sukses nga Shkolla e Aviacionit të Turqisë “Kara Havacilik Okulu”, njofton Gazeta e Re. Këtë lajm e kanë bërë të ditur vet ata përmes një postimi në facebook, …

Më shumë