‘Rama kërcënon median e lirë me paketën anti-shpifje’

Ligji i ri për median, pjesë e ‘paketës anti-shpifje’ nismë e njoftuar nga Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj më 3 korrik, është një tjetër përpjekje e qeverisë Rama për të kapur dhe kontrolluar median online. Vetëm disa ditë pas vendosjes së një partie nëpërmjet zgjedhjeve të diskutueshme dhe të parregullta, Këshilli i …

Më shumë

Kryemadhi: 30 Qershori është fundi politik i Edi Ramës

Fjala e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit me strukturat e Njësisë 5 Këto ditë janë shumë të rëndësishme për të gjithë ne, jo për Monikën si ish deputete apo si kryetare e LSI, as për Petritin, as për Flobin e as për Floidën por këto janë ditë shumë …

Më shumë

“Skënderbeu” te shqiptarët e Ukrainës

Busti i heroit kombëtar të kombit shqiptar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu është vendosur në Karakurt të Ukrainës, një fshat të banuar nga shqiptarët prej më se 200 vitesh. Iniciativa e ndërmarrë nga një grup shqiptarësh me mbështetjen e Postës Shqiptare ka realizuar këtë kërkesë të kahershme të mbi 2500 shqiptarëve që …

Më shumë

Daçiq ‘kapet’ me kryeministrin e Bullgarisë për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka vazhduar me deklaratat e tij qesharake. Ai në një intervistë në mediat serbe pretendoj se BE nuk e sheh Kosovën si shtet i apvarur, transmeton Indeksonline. Tutje, ai komentoi deklaratat e kryeministrit bullgar, Bojko Borisov i cili tha se do të ndihmojë …

Më shumë