Veteranët paralajmrojnë protesta! Kërkojnë rritjen e pensioneve

Pretendimet për rritje të pagës minimale pa i përfshi rritjen e pensioneve të veteranëve ka alarmuar këtë të fundit. Veteranët duke paralajmëruar protestë 48 orë pas marrjes së këtij vendimi, thonë se një vendim i tillë është shumë rrezik për stabilitetin e Qeverisë. Ndërkaq, iniciativën e kryeparlamentarit Veseli për formim …

Më shumë

Policia e Kosovës del e para në disa gara në Hungari

Policia e Kosovës me pjesëtarët e njësis speciale elite “FIT “, tashmë të njohur si “NJSI”, edhe këtë vit kanë marr pjesë në garat ndërkombëtare të Njësiteve Speciale Cross Fit-it ( Sparta 300 ), që organizohen në shtetin e Hungaris. Në këtë garë ndërkombëtare marrin pjesë shtete nga Evropa dhe …

Më shumë

Haradinaj befason: Xhamadani vija-vija, kërrk taksa e kërrk ushtria

Kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj, nuk ka hezituar as sot që të lansojë një deklaratë sa interesante edhe të cuditshme për njeriun që udhëheqë me ekzekutivin. Duke treguar për një ngjarje me disa fëmijë, kryeqeveritari ka cituar një këngë që ia kishin kënduar ata, shkruan Reporteri.net. “Xhamadani vija-vija, kërrk taksa e …

Më shumë

Prezantohet projekti i stadiumi i Kosovës

Në projektin që po prezantohet po merr pjesë edhe Milot Rashica, ylli i Kombëtares së Kosovës. Rashica në një fjalë rasti është shprehur i lumtur që Kombëtarja e Kosovës do të ketë stadiumin e saj. “Bashkë me bashkëlojtarët e mi kemi me u mundu me fol në fushën e futbollit, …

Më shumë